Bursa’da Hepsi Birbirinden Güzel Bitkilerin Yer Aldığı; Botanik Park

Marmara bölgesinin tarihi ve doğası bakımından popüler illerinden Bursa‘da mükemmel bir yer; Botanik Parkı hiç duydunuz veya gördünüz mü?.Eğer cevabınız hayırsa bu yazımız okumaya devam ederek bu mükemmel alan ile ilgili olarak çok detaylı olmasada bilgi sahibi olacak ve parka ait görselleri inceleyerek,ne kadar güzel bir yer olduğu fark edececeksiniz.

Her yanında ecdadımız Osmanlı’ya ait eserlerin göze çarptığı Bursa’nın,Osmangazi ilçesinde bulunan Botanik Park’ta,8.000  ağaç,76 çeşit toplamda 100.000 adet çalı ve 27 gül çeşidi alıyor.Bitkilerin herbiri farklı bir renge,şekle sahipken özellikle güller görenleri kendine hayran bırakıyor.

Binlerce bitki türünün bulunduğu Botanik Park’ta, bitkiler ayrı ayrı bahçelerde toplanarak sınıflandırılmışlar.Bu bahçeler birkaçına bakacak olursak; Japon bahçesi,açelya orman gülü bahçesi,şekiller bitkiler bahçesi gibi.

Tabiat mükemmel renklerinin sergilendiği Botanik Park’ta, üç adet büyük gölet ve bir tane oyun havuzu da mevcut.Sportif aktivitelerde düzenlenebilen Park’ta, dinlenebileceği alanlar bulunuyor.Ayrıca yiyecek-içecek ihtiyacınız için büfe ve pastahanenin de parkta faaliyet gösterdiğini belirtelim.

Eğer sizinde birgün Bursa/Osmangazi’ye yolunuz düşerse,günübirlik gezilebilecek yer olarak Botanik Park’ın oldukça iyi bir alternatif olduğunu unutmayın.

Bursa Botanik Park’a Nasıl Giderim?

Bursa il merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta olan Botanik Park’a,aşağıdaki güzergahı izleyerek varabilirsiniz.

Bursa Botanik Park’tan Güzel Kareler

Yazıyı Paylaşın

Son Yazılar

Konuyla İlgili Düşünceleriniz

GÖNDER